Poprzednio mówiliśmy o zależności między trzema walutami, takimi jak waluta czasu, waluta zdrowia i waluta pieniądza.

https://zdrowienaniebiesko.pl/zdrowie/zdrowie-mysli/waluty-o-ktorych-mogles-nie-slyszec/

Nadal nie wiesz jak zachować między nimi równowagę, prawda? Zastanawiasz się, czy istnieje jakiś złoty środek, który pomógłby Ci w osiągnięciu równowagi? Dzisiaj dowiesz się, że żaden złoty środek tu nie gra roli. To nie środek jest potrzebny, a Ty! Ważne jest to, jak myślisz w każdej sekundzie swojego życia. Pozwól, że Ci o tym dzisiaj opowiem.

Czym jest równowaga w duszy?

Równowaga duszy to wewnętrzny spokój, który obejmuje całe ciało, a dokładnie to moment w którym czujesz się spokojny,  nawet gdy okoliczności są złe. Ta równowaga to Twoje myśli, które albo są poddane sytuacjom, albo je kontrolują. To od Twoich myśli zależy, co będziesz czuł w danej sytuacji. Rządź, nie bądź im poddanym.

Zadbaj o zdrowie i swój czas. Równowaga duszy, nie jest tylko wtedy, kiedy masz na koncie tyle samo czasu i zdrowia i pieniędzy. Sumy tych kont mogą się różnić. Nie zadręczaj się, nie wpadaj w pułapkę, podejdź do tego na luzie. Chodzi o Twoje myśli, a nie liczby. Dobrze jest umieć, wyciszać się, zdrowo jeść i mieć czas na sen. Brak zdrowia może skrócić nasz czas. Dlatego warto o nie zadbać,

a poza tym to mamy tendencję do tego, by być wszędzie. Nie, nie musimy być wszędzie. Cisza przy kubku herbaty jest dobrym rozwiązaniem jeśli ciągle biegasz.

Jak mogę osiągnąć równowagę w duszy?

Emocje Twojej duszy i ciągły pośpiech wpływają na Twoje narządy. Komórki w Twoim ciele komunikują się ze sobą,

zestresowane zaczynają się kłócić. -Tak, stres często jest powodem kłótni, a szczególnie w Polsce he, he.

Czy wiesz, że schematy, które narzucasz sobie w pracy po obowiązki domowe mogą obciążać Twoje ciało? Jak myślisz jak to się objawia?

Nie narzucaj sobie schematu w myśleniu. Bądź zdyscyplinowany, a nie legalistyczny. Nie narzucaj sobie schematu bo nie ma schematu, który będzie odpowiedni dla wszystkich. Wszystko rozpoczyna się w Twoim myśleniu. Przedstawię dwie sytuację w jakich możemy się znaleźć.

A: Tomek, stosuje się do odpowiedniej diety, przestrzega zakazów, nakazów, które są na jej liście, uważa że musi zrobić to i tamto żeby było lepiej, a jednak ciągle jest mu źle. Intensywnie myśli nad wyborami, stara się nie pominąć żadnego punktu. Jednak czuje się coraz gorzej.

B: Janek, nie stosuje żadnych diet, ale wie, że wszystko może zaszkodzić. Gdy idzie do sklepu, nie zastanawiając się, omija niektóre produkty bo nie sprawiają na nim ani wrażenia ani też nie przyciągają jego oczu. Lubi porównywać skład i jakość produktów,  robi tak bo to wypływa z jego ciekawości a ciekawość wypływa z pytań które ułożył sobie porównując pewne zależności. Janek czuje się coraz lepiej.

Jaka jest różnica między Tomkiem a Jankiem?

Tomek chcę panować nad sytuacją jednak męczą go zasady i myślenie o tym co z jednej strony chce osiągnąć, a z drugiej strony czuje, że te informację nie płyną w nim swobodnie, jakby były mu dalekie i  przez to jest niezadowolony.

Postępowanie Janka wynika z jego samowoli, a jego myślenie wpływa na to jak postrzega pewne rzeczy. Nie zastanawia się nad tym co robić tylko to robi. Nie musi się zastanawiać już nad tym co wybiera, ponieważ instynktownie wybiera według tego jak dostrojone są jego myśli. Można być świadomym wyboru, a jednak może przychodzić to łatwo jak podstawowe czynności życiowe, gdy to po prostu w nas jest. Nie musimy wtedy starać się utrzymywać tych informacji w ryzach. Wybory Janka są częścią niego i nie musi poświęcać swojej energii na zastanawianie się nad tym. Czasami musimy pewne rzeczy puścić wolno…

Dobra jest dyscyplina w działaniu, we wszystkim, co robimy.

Jeśli chcesz, aby dyscyplina dawała Ci równowagę zamiast Cię obciążać, to nie rób tego dlatego że musisz, albo dlatego, że wypisałeś sobie listy zasad. Niech to stanie się  częścią Ciebie, wrzuć bieg na luz i się zatrzymaj.

 

Twoje ciało potrzebuje dobrej jakości paliwa,dobrej jakości oleju silnikowego… Jeśli brakuje nam odpowiedniego oleju silnikowego, to mechanizmy się zacierają. Wyobrażasz to sobie? Brak oleju wpływa, że inne części również się psują. Poza tym, musimy mieć odpowiednie paliwo, które będzie nasze ciało oczyszczać. Pij 2 litry wody dziennie, zaczynając rano od ciepłej wody z cytryną.

 

S T O P…

 

Widzisz te wielkie litery? No to, lecimy dalej.

 

Jeśli dyscyplina zacznie wychodzić z Ciebie poprzez zmianę Twojego myślenia i przejawi się ona w wyciszaniu się, jedzeniu i fazie snu, ale spontanicznie bez Twoich prób kontrolowania jej, to będziesz na dobrej drodze. Dbając o ciało, dodasz mu czasu. Wystarczą małe zmiany, aby poczuć równowagę. Dla jednego równowaga wydaje się kosmosem nie do zdobycia, a dla drugiego równowaga jest, wtedy kiedy przestanie na przykład boleć go kręgosłup z którym zmagał się wiele lat, będzie tak przejęty brakiem bólu, że będzie z tego powodu chodził szczęśliwy.

Nie istnieje złoty środek na zachowanie równowagi! Na to, czy będziesz trwał w równowadze Twojej duszy, składa się każdy Twój dzień, Twoje myśli. Ważne jest to, co wyznasz ustami, jeśli powtarzasz jakieś złe słowa na swój temat, to Twoja podświadomość zaczyna w to wierzyć nawet gdy sam w to nie wierzysz. Nie zaklinaj się mówiąc, to dla mnie niemożliwe, nie wyjdzie mi itd. Uwolnij swój język spod napięcia, nie wkładaj energii w interesowanie się innymi i wszystkim tylko nie sobą, nie przeżywaj tak wszystkiego, co się dzieje dookoła, po prostu to zostaw. Nie krzycz, nie chodź napięty, rozluźnij ton głosu, gdy nie wymaga tego sytuacja.

 

Skup się na swojej wizji i tym co Cię interesuje. Jeśli chcesz być szczęśliwy, niech to co Cię interesuję, nie niszczy Cię… Gdy Cię niszczy, zmień myślenie, a zainteresowania same się zmienią. Jeśli myślisz, że nie możesz osiągnąć takiej równowagi, to tylko dlatego, że tak myślisz. Gwarantuje Ci jednak, że dopóki myślałem, że to niemożliwe, byłem nieszczęśliwy z tego powodu. Uwierz w siebie, wyrzuć jarzmo kłamstwa, które narzucili ludzie dookoła lub Ty sam.

Co zrobić, jeżeli długo pracuje..?

Wielu pracuje na etacie i wydaje mnóstwo czasu na pracę, wielu z nich nie ma czasu na nic! Czy to znaczy, że Ty też tak musisz?

Nie mogę Ci obiecać, że wyrwiesz się ze schematu pracy, ale nie postrzegaj tematu zależności między tymi walutami przez oczy etatu. Wyrzeknij się tego, aby móc otworzyć się na więcej i zmusić się do szukania i działania. Jesteśmy w stanie w ciągu godziny, wykonać o wiele bardziej owocną pracę niż ktoś przez 8 godzin typowego etatu.

To od nas zależy czy nasza godzina będzie przeciętną, czy w tej godzinie zmieścimy możliwości 8 godzin. Czy rozumiesz, że jeśli w ciągu godziny jesteś w stanie zrobić coś, co przeciętnie widzi się przez okulary 8 godzin, to zyskujesz 7 godzin czasu? Czy w takiej sytuacji nadal ta równowaga wydaje się taka skomplikowana? I jeszcze, gdy ta godzina da Ci więcej pieniędzy niż komuś 8 godzin.

Jeśli osiągasz taki rezultat to masz bardzo dużo czasu na zajęcie się zdrowiem. Nie jest prawdą, że musimy więcej pracować…

W ciągu jednej godziny możemy zrobić więcej niż ktoś, kto pracuje po 12 godzin wyznając zasadę, że musi więcej pracować.

Tak naprawdę, goniąc za jakimś ideałem, traci czas bo w tym czasie mógłby usiąść, wyciszyć się i wymyślić coś o wiele konstruktywniejszego, zamiast wydawać całe zdrowie i czas ostatecznie zostając bez niczego i będąc wiecznie niezadowolonym.

Zauważyłeś? Popadamy w skrajności. Więcej, nie znaczy efektywnie.

Nie mów mi że się nie da, bo da się i ja również w wielu przypadkach daje radę! Ty też możesz, po prostu zacznij coś robić.

Wybieraj jakość, a nie ilość we wszystkim, co robisz. Wszystko kryje się w Twoich chęciach do działania, przełam bariery,

wyjdź z miejsca, które Cię trzyma. Niektórym potrzeba więcej spełnienia do równowagi, niektórym mniej, ale wszystko jest możliwe.

 

Czytelniku, pewnie nadal masz wiele pytań. Nie mogę opisać wszystkiego w jednym artykule, ale jeśli będziesz chciał się dowiedzieć m.in. o tym, jak jeść, co jeść, w jaki sposób myśleć, jak się dyscyplinować, tak by nie popadać w schemat, jak radzić sobie ze stresem i jak on wpływa na ciało i wiele innych… to napisz do mnie.

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *