Najpierw dieta, reszta później.

Najpierw dieta, reszta później.

 

 

Co to dieta? To nic innego jak sposób na dostarczanie paliwa do komórek żywych organizmów. Dobrze jest wiedzieć, co i jak dostarczać. Leczenie bez mądrej i zdrowej diety jest pozbawione sensu. Nawet jak złamiesz kość, to dostarczaj kościom składników organicznych, których potrzebują do procesów regeneracji. Wiele rzeczy dookoła Ciebie sprowadza się do pokarmu.

Określone obszary organizmu, potrzebują określonych składników, aby mogły zachodzić w nich określone reakcje chemiczne i to jest dieta. Z biologicznego punktu widzenia, na tym bio — chemicznym froncie reakcji chemicznych, masz wspierać armie swoich komórek, tworzących Twoje ciało. Słusznie powiem, że w tym jest mądrość.

Do tego, dopiero dodajesz smak i nie dość, że jest smacznie, to możesz jeszcze mieć satysfakcje ze swojej służby na polu walki. No a za tym idzie jeszcze radość ze zdobywanego doświadczenia. Masz bardzo ważne stanowisko, możesz wybierać. Jeśli źle wybierasz, to Twoja armia traci punkty. Wyobrażasz sobie, aby kapitan uderzał we wroga, bez wcześniejszego obmyślenia strategii?

No, a czy samo bezmyślne wkładanie pokarmu do ust ma jakąś ciekawą historię? Przecież za tym stoi wspaniała nauka.

 

Codzienność… Zaczyna się na prostych wyborach, a kończy na tych trudniejszych. Podstawowe wpływają na jakość tych drugich. Im bardziej świadome będą te podstawowe wybory, to i fundament tych trudniejszych będzie solidniejszy. Szukając u podstaw, sprawdź swoją dietę. Jedzenie i picie jest czynnością, która wymaga Twojego czasu i jest nieodłącznym elementem życia.

Nie możesz z tego zrezygnować. W kuchni może zaczynać i kończyć się Twoje zdrowie. Mogą pogłębiać się lub słabnąć więzi rodzinne. Dieta ma ogromny wpływ na Ciebie i Twoje dalsze kroki. Bez zdrowia nie zrobisz wiele. To ważne, abyś idąc w przód, myślał o wszystkich możliwych narzędziach, które na tym przodzie Cię utrzymają. Dieta jest odbiciem lustrzanym wiedzy albo jej brakiem.

 

Hipokrates kiedyś rzekł:

 

Mądry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby.

 

Zacznij od myśli i diety. Myśl nad tym, czy to, co jesz, jest tym, na co wygląda. Zyskasz więcej, niż stracisz. Sam wygląd czegoś ani nazwa, nigdy nie zastąpi rzetelnej wiedzy na temat danego surowca. Czemu dzisiaj tak to wszystko jest powywracane? Wiem albo nie wiem. Nie wiem. No ale na szczęście coraz więcej ludzi interesuje się zdrowym stylem życia.

Jeśli jesteś jedną z takich osób, dzisiaj mam dla Ciebie specjalną wiadomość. Wielu ludzi w poszukiwaniu ratunku dla swojego zdrowia próbuje różnych terapii i suplementacji. Tylko, co jeśli to robią, a nie zmienili swojej diety, albo prowadzą ją zaledwie kilka dni? Mogą znajdować się w niebezpiecznym miejscu. Dlaczego?

Wyobraź sobie talerz, który jest brudny. Nie myłeś go przez długi czas. Jeśli pierwej nie umyjesz go, to nic Ci to nie da, że będziesz kładł na niego zdrowe produkty. Jeśli w brudzie wytworzą się jakieś złe bakterie, którymi się zatrujesz.

Tak jest ze wszystkim. Musisz obmywać się z zewnątrz, ale i od wewnątrz. To wewnątrz musi kosztować cierpliwość i czas.

 

 

 

Gdy masz zaśmiecony organizm, to suplementy wszelkiej maści, mogą być przez niego gorzej przyswajalne. Jeśli Twoja wątroba, czy inne narządy są w kiepskim stanie, to tylko możesz pogorszyć sprawę. Tona kapsułek nie rozwiąże problemów, a już na pewno nie przy obciążonej wątrobie. Droga do suplementacji musi być poprowadzona najpierw poprzez zdrowe myśli i zdrową dietę, która powoli będzie naprawiać organizm. Jeśli się zacznie, to ma trwać całe życie.

Mówię tu o stylu życia. No i czasem w trakcie nauki, nie zawsze trafisz na dobre produkty. Niektóre mogą zadziałać niekorzystnie. Niektórych Twój organizm może nie tolerować, a to z różnych powodów. Nie zawsze będziesz o tym wiedział. Czasem musisz kupić 2 razy coś trefnego, żeby w końcu kupić coś dobrego. W tych wszystkich doświadczeniach niech Twoje ciało będzie najpierw wzmocnione podstawowymi krokami. Komórki muszą mieć wsparcie z każdej strony. Nie tylko teorie.

Czasem chcesz dobrze, ale nie zawsze wystarczy chcieć.

 

 

Wielu ludzi z dobrego serca dzieli się swoimi doświadczeniami, a Ty być może próbujesz z nich korzystać napędzany/a przez wiarę w odzyskanie swojego zdrowia, albo po prostu kierują Tobą chęci do tego, aby go nie stracić. Najważniejsze w tym wszystkim jest najpierw uporządkowanie niektórych spraw. Wiem, że czasem chcesz zrobić coś szybko, ale czasami lepiej poczekać.

Naucz się prawidłowo jeść, dopiero potem np. suplementuj. Zapomnij o zmienianiu tej kolejności, no chyba, chyba że to naprawdę konieczne i dostałeś takie polecenie od swojego lekarza. Mimo to nadal musisz nauczyć się mądrej diety. Być może masz jakieś poważne niedobory niektórych witamin i minerałów? Sprawdź to. Porób sobie odpowiednie badania i zobacz. Dzisiaj wielu witamin i minerałów brakuje w pożywieniu.

W tych  czasach suplementacja jest potrzebna. Na początek lepiej postawić na dietę, a w suplementacji ograniczyć się do minimum. Ewentualnie możesz brać coś wzmacniającego i łagodnego na wątrobę razem z probiotykami. Dużo kiszonek. No i z czasem pomału dołączać resztę.

Wyświetlam Ci obraz, dla lepszej jakości rozumienia przekazywanego tekstu.

 

W dużym pokoju o niebieskich ścianach znajduje się torebka, która jest wypchana wieloma nieużywanymi gratami. Nie wiesz, co tam jest. Potrzebujesz spakować jeszcze kilka przedmiotów, ale nie ma już żadnych torebek. W takim razie próbujesz upchać je do wspomnianej torby.

 

  • Torebka może się rozerwać, nie wytrzymać ciężaru
  • Chaos w torebce wskazuje na Twoje myśli.

 

Nie próbuj upychać nowymi gratami organizmu jakby był powyższą torebką. Najpierw wyrzuć z niej trochę gratów, robiąc w niej więcej miejsca.

Podstawą dla dobrego zdrowia jest oczyszczanie organizmu z toksyn, metali ciężkich, pasożytów, nadmiaru grzybów itd. To, prawda, że oczyszczanie jest koniecznością. Z tym że nie musi być gwałtowne. Te informacje są cenne, ale uważaj. Z powodu natłoku informacji dookoła, czasami może coś Tobie umknąć. Jeśli nigdy nie zmieniałeś złych nawyków żywieniowych i nagle zaczniesz się oczyszczać mocnymi preparatami, to możesz uruchomić jakby atomówkę.

Jeśli organizm nie radzi sobie z wydalaniem szkodliwych substancji na bieżąco, to co wtedy gdy będzie jeszcze musiał wydalić nowe szkodliwe substancje, które zalegały gdzieś odłożone w Twoich tkankach itp.? Co jeszcze, gdy jest ich naprawdę dużo? To nie film, narządy mają ograniczenia.

To oczyszczanie może okazać się za ostre dla Twojego organizmu. Możesz zrobić sobie kuku. Niestety nie jesteś torebką i nie można Cię tak po prostu opróżnić z zalegających w Tobie rzeczy. Zanim zostaną wydalone, muszą przejść przez Twoje ciało. Gdy poruszysz wielką górę nagromadzonych toksyn i całej reszty nieproszonych gości, to wszystko najpierw będzie musiało przejść przez Twoją krew, wątrobę itd. To trzeba robić pod nadzorem mądrego lekarza, najlepiej jakiegoś pewnego naturoterapeuty.

Łatwo przeholować…

 

Nie przygotowany do oczyszczania, możesz organizm przeciążyć, zamiast mu pomóc. Trzeba delikatniej. Gdy wprowadzisz zdrowe zmiany w swojej diecie, to po pierwsze nauczysz małymi krokami organizm dostosowywać się do zmian i już uruchomisz w ten czas procesy oczyszczające. W dalszym etapie góra zaległości już będzie mniejsza. No i próby gwałtownego oczyszczania będą bezpieczniejsze.

Jest wiele fajnych ziół i zielonych alg, z których można skorzystać w celu oczyszczania. Jednak najważniejszym elementem oczyszczania jest najpierw zdrowa dieta, prowadzona przez całe Twoje życie! Nic nie może jej zastąpić. Pamiętaj, że najpierw musi być :

 

 

  1. Myśli i dieta
  1. Wszystko inne

 

Jak już przejdziesz na zdrową dietę pozbawioną przetworzonej żywności i groźnych chemikaliów, utrzymaj się na niej przynajmniej od paru miesięcy do roku, zanim zaczniesz poważniejsze kroki. Ewentualnie ogranicz się do najważniejszych witamin, jeśli masz już jakieś duże niedobory czegoś. Nie zapomnij zrobić sobie badań od czasu do czasu. Pamiętaj, nie wszystko na raz. Organizm tak samo, jak Ty potrzebuje czasu na oswojenie się z nowymi rzeczami. 

Nie chcesz czekać, daj sobie chociaż 2 / 3 miesiące.

Gdy zaczynasz się śpieszyć i nakładasz na siebie zbyt dużo rzeczy i informacji naraz, uaktywniasz stres. Stres również działa jak zabójca dla naszych ciał. Zapamiętaj > Myśli > Dieta > Wszystko inne.

 

Nie jestem lekarzem ani farmaceutą. Informacje, które tu przedstawiam, są tylko moją prywatną opinią. Przed skorzystaniem z informacji zawartych w tym artykule, zalecam konsultację ze swoim lekarzem rodzinnym, lekarzem pierwszego kontaktu lub inną jednostką służby zdrowia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *