Kryzys, czy równowaga?

Poprzednio mówiliśmy o zależności pomiędzy trzema walutami. Takimi jak waluta czasu, waluta zdrowia i waluta pieniądza.  Nadal nie wiesz jak zachować między nimi równowagę, prawda? Zastanawiasz się, czy istnieje jakiś złoty środek, który pomógłby Ci w osiągnięciu równowagi? Żaden złoty środek nie gra tu roli. To nie środek jest potrzebny, tylko Ty! Ważne jest to, o czym myślisz w każdej sekundzie swojego życia.

 

https://zdrowienaniebiesko.pl/zdrowie/zdrowie-mysli/waluty-o-ktorych-mogles-nie-slyszec/

 

Kryzys, czy równowaga?

 

 

Równowaga to wewnętrzny spokój, nawet gdy okoliczności są złe. Równowaga, to Twoje myśli, które albo są poddane sytuacjom, albo je kontrolują. Od Twoich myśli zależy, co poczujesz w danej sytuacji. Rządź, nie bądź im poddanym.  Zadbaj o zdrowie i swój czas. Równowaga, nie jest tylko wtedy, kiedy masz na koncie po tyle samo czasu, zdrowia i pieniędzy. Sumy tych kont mogą się różnić.

Nie zadręczaj się. Nie wpadnij w pułapkę. Ok?

Chodzi o Twoje myśli, a nie liczby. Dobrze jest się wyciszyć, zdrowo zjeść i znaleźć czas na sen. Brak zdrowia może skrócić Twój czas.  Dlatego warto o te myśli zadbać. Poco miałbyś być wszędzie? Gdy możesz być w jednym miejscu, bardziej skupiając się na celu. Cisza przy kubku herbaty jest dobrym rozwiązaniem, po co ciągle biegasz?

Jak osiągnąć równowagę?

 

Emocje i ciągły pośpiech wpływają na Twoje narządy. Komórki w Twoim ciele komunikują się ze sobą. Zestresowane mogą się kłócić. Tak, tak… Stres często jest powodem kłótni. S… schematy, które narzucasz sobie w pracy, aż po obowiązki domowe, mogą obciążać Twoje ciało.

Jak myślisz, jak to się objawia?

Nie narzucaj sobie schematu w myśleniu. Bądź zdyscyplinowany, ale nie legalistyczny. Nie ma schematu, który będzie odpowiedni dla wszystkich. Wszystko rozpoczyna się od Twojego myślenia. O to dwie sytuacje, w jakich możemy się znaleźć.

A: Tomek stosuje się, powiedzmy, że .. do dobrej diety. Przestrzega listy zakazów i nakazów. Tylko, że ciągle jest mu źle. Ponieważ intensywnie myśli nad wszystkimi swoimi wyborami i to przesadnie. Stara się nie pominąć żadnego punktu i czuje się coraz gorzej. Zbyt intensywne myślenie nad wszystkim,  przecież generuje stres.

B: Janek w przeciwieństwie do Tomka, nie stosuje żadnej diety.  Ostrożność jego, nie jest skutkiem jego wysiłku myślowego. Tylko skutkiem jego stylu bycia, nad którym nawet się nie zastanawia, gdy idzie do sklepu. Omija niezdrowe produkty, gdyż nie przykuwają jego uwagi… Bardziej cieszy go dobry skład produktu, niż ładny obrazek na pudełku. To wypływa z jego ciekawości. Janek czuje się coraz lepiej. Analizuje skład dlatego, że lubi analizować, no ale nie robi tego, dlatego że musi. Po prostu to robi. No a Tomek? dupa blada… co nie.

Potrzebujesz dyscypliny ale wynikającej z Ciebie, a nie z myśli, które mówią, że musisz. Ty nic nie musisz.

Chcesz, aby dyscyplina dawała Ci równowagę zamiast Cię obciążać? To nie rób tego, dlatego że musisz, albo dlatego, że wypisałeś sobie listy zasad. Niech to stanie się częścią Ciebie. Wrzuć bieg na luz i się zatrzymaj.  Twoja dyscyplina ma wynikać z dobrych myśli. Niech wynika z niej spokój. Nie próbuj jej kontrolować, niech ona będzie częścią Ciebie. Czy musisz zastanawiać się nad każdym ruchem ręki? Nie. Ten artykuł działa na tej samej zasadzie. Pojmij to i już. 2 + 2 = 4. No to dobrze, już wiesz co masz robić.

Nie ma złotego środka na zachowanie równowagi! Na nią składa się każdy Twój dzień, Twoje myśli. Ważne jest to, co mówisz. Zapamiętaj, jeśli powtarzasz jakieś złe słowa na swój temat, to Twoja podświadomość zaczyna w to wierzyć. Nawet, gdy Ty sam uważasz, że w to nie wierzysz. Nie mów, że coś jest niemożliwe, że nie wyjdzie Ci, itd. Uwolnij swój język spod napięcia. Nie wkładaj energii w interesowanie się innymi i wszystkim, tylko poza sobą. Zainteresuj się sobą przede wszystkim, żeby to ogarnąć. Nie przeżywaj tak wszystkiego, co dzieje się dookoła. Po prostu to zostaw. Rozluźnij ton głosu, gdy nie wymaga tego sytuacja.

Jeśli myślisz, że nie możesz osiągnąć równowagi, to tylko dlatego, że tak myślisz. Dopóki myślisz, że to niemożliwe, będziesz nieszczęśliwy z tego powodu. Uwierz w siebie. Wyrzuć jarzmo kłamstwa, które narzucili ludzie dookoła lub Ty sam.

 

Zapisz się na newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *