Czym są słowa?

Czym są słowa?

 

 

Człowiek mówić lubi, tylko, że jeśli się coś lubi, to ciągle się to poznaje. Nawet, gdy mniemamy, że coś poznaliśmy.To i tak można, to poznać jeszcze na wiele innych sposobów. Do tak wielu uszu dociera to samo słowo. Jednak dla każdego znaczy, zupełnie co innego. Od czego to zależy? Od obrazów, z którymi kojarzą mu się określone słowa. Każdy, kto słyszy słowa, to od najmłodszych lat — dopasowuje je jak puzzle, do tego, co widzą jego oczy, a oczy widzą obrazy.

Jeden słyszy słowo i ubiera je np. w zielony trawnik, inny — słysząc to samo słowo, spogląda na lawę. Słowa są tylko słowami — a za nimi, trzeba poszukać ich historii…

Czy ktoś, kto w postrzeganiu za bardzo odbiega od reszty, jest dziwny? Dziwny, prawda? Mógł niechcący zsynchronizować ze słowem „radość”, niekompatybilne obrazy. Np. jakieś złe wspomnienia. Czy z własnej winy? Niekoniecznie. Gdy spróbujesz, poznać obrazy, które stoją za daną sytuacją i nie obwiniać przykładowego dziwaka, zrozumiesz, że mógł nie mieć na to wpływu.

Obrazy, zależą od punktu naszego położenia. Co lepsza! Mogą być nawet inaczej widziane, przez każdego… to dopiero… Najpierw ze słowa wyciągamy historię obrazów, a one rodzą kolejne… Cóż za niespodzianka! Dopasowujemy słowa do obrazów lub obrazy do słów. Dziś mówi się słowa, mówi się dużo słów. Nie wiele z nich ma wartość. Wiele się nie rozumie z tego, co się podobno rozumie.

Dobrze, że możemy komunikować się w podstawowy sposób. Chociaż nie zawsze, tak można. Aby pomóc przykładowemu dziwakowi, potrzebujemy umiejętności wyciągania historii z obrazów, przetworzonych przez konkretną osobę. Nawet z jednego słowa. Czy to proste? Nie. Komunikacja jest trudną sztuką i potrzeba w niej dyscypliny. Samo gadanie, nie przynosi wiele.

Pobierajmy obrazy z odpowiednich źródeł, bo czasem wzrok może się nabrać. Źle otagowane obrazy, to błędna interpretacja świata.

 

Zapisz się na newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *